ČLANEK – Izlet v Ankaran – 22. junij 2024

V soboto na drugi poletni dan, 22. junija, smo se skupina ministrantov in pevcev iz župnije Dramlje in Ponikve pod vodstvom našega župnika odpravili proti morju, kjer smo preživeli lep in nepozaben nagradni dan za celoletno sodelovanje pri bogoslužju. Zjutraj smo se z avtobusom odpeljali do Kopra, kjer smo se sprehodili po barvitih ulicah do koprske stolnice. V stolnici smo imeli najprej sv. mašo, nato pa ogled te veličastne in mogočne romanske lepotice, ki so jo kmalu okrasile in obogatile prijetne melodije največjih cerkvenih orgl na Slovenskem. Nanje je zaigrala zborovodkinja otroškega cerkvenega pevskega zbora Ponikva, Marija Klančar, vsi navzoči pa smo se ji pridružili s svojim petjem.

Pot nas je vodila do Ankarana, kjer smo pomalicali, nato pa skočili v morje, ki je bilo vedno bolj onesnaženo s sluzjo. Kopali se nismo veliko, smo pa morje vsaj malo »povohali« in ob tem začutili veselje nad počitnicami in novimi dogodivščinami, ki jih skrivajo poletni dnevi in kratke noči.

 

pripravila, Petra Korenjak