ČLANEK – Duhovne vaje, marec 2024

V začetku marca smo se z veroučenci 8. razreda v sklopu priprave na prejem zakramenta sv. birme zbrali na duhovnih vajah. Le te smo imeli v župnišču v Dramljah, kjer smo v urejenih in toplih prostorih preživljali večino skupnega časa. Naša glavna tema so bili darovi Svetega Duha. Te smo spoznavali v pogovoru in se preizkusili v igri prepoznavanja posameznih darov. V soboto popoldne smo se odpravili na peš romanje k sv. Uršuli. Imeli smo srečo, da smo prišli gor bolj ali manj suhi, je pa bil razgled močno okrnjen zaradi megle. Pot nazaj je minila hitreje in po kratkem počitku nas je pričakal brat Jurij. Birmanci so opravili sveto spoved in nato smo skupaj obhajali sveto mašo. Za hrano je bilo odlično poskrbljeno, za kar se zahvaljujemo gospe Danici Čater. Tako smo poleg duhovne hrane bili deležni tudi fizičnega okrepčila. Duhovne vaje so zaznamovali pogovori, druženje, molitev in igra. Zahvaljujemo se tudi g. župniku za podporo in gostoljubje. V času duhovnih vaj so birmanci lahko v praksi živeli kreposti, ki so temeljne za našo vero. Upam, da bodo lekcije, ki so jih bili deležni, dobro vplivale na izgradnjo njihovih osebnosti in jih še dolgo ne bodo pozabili.

 

Napisala: Terezija Vodišek