OBVESTILO – URNIK ZA VEROUČNO LETO 2024/2025

URNIK 2024/2025

Redni verouk se prične po 8 septembru. Verouk bo potekal po urniku v veroučni učilnici v stavbi poleg cerkve sv. Marije Magdalene v Dramljah. Verouk v času jesenskih počitnic (28. 10. 2024 – 1.11. 2024), novoletnih počitnic (25. 12. 2024-  2.1. 2025), zimskimi počitnic (17. 2. – 21. 2. 2025) ter med prvomajskimi počitnicami (27. 4. – 2. 5. 2025) ne bo potekal.

URA/DAN

5. URA

11.00-12.00

6. URA

12:05-12.50

2. A

7. URA

7. A

4. A

3. A

8. URA

8. A + 8. B

6. A

5. A

9. URA

POUČEVANJE VEROUKA

Letos verouk poučujeta: 2. A, 3. A in 5. A katehetinja Petra Jovan ter 4. A, 6. A, 7. A, 8. A in 8. B katehetinja Terezija Vodišek.

VPISNINA

Vpisnina verouka za veroučno leto 2024/25 znaša 45,00 € za 1. otroka, 40,00 € za 2. otroka in 35,00 € 3. otroka. Z vpisnino se pokrivajo stroški katehetov, veroučnega gradiva in ogrevanja.

ŽE VPISANI OTROCI

Tisti ki ste že vpisani in niste prinesli spričevala, ga prinesite na uro verouka.

DEJAVNOSTI POLEG VEROUKA

V okviru verouka vas vabimo, da se vaš otrok vključi v: k ministrantom, k cerkvenemu pevskemu zboru ali k bralcem berila pri Sv. maši.

IZOSTANEK VEROUKA

Starši, prosimo vas, da izostanek od verouka opravičite Tereziji Vodišek na e-mail trezivodisek@gmail.com za razrede 4. A, 6. A, 7. A, 8. A in 8. B ter Petri Jovan na e-mail petrajovan4@gmail.com za razred 2. A, 3. A in 5. A.

LITURGIČNA NALEPKA

V letošnjem veroučnem letu uvajamo na novo prejemanje liturgične nalepke, katero otrok prejme ob obisku nedeljske svete maše. Liturgično nalepko otrok nalepi v zvezek. Ostala navodila glede zbiranja liturgičnih nalepk, bo prejel otrok od katehetinj.

NEKAJ MISLI ZA STARŠE IN VEROUČENCE

Župnija Dramlje skupaj z otrokom smo se odločili za življenje v veri. Otrok bo redno prihajal k veroučnim uram in pri njih sodeloval. Kot starša (oz. skrbnik) ga bova (bom) spodbujal(a) k dobremu in mu s svojim zgledom pomagal(a) rasti v veri. Zavedam se obljube, ki sem jo dal(a) pri svetem krstu najinega otroka, da bom izpolnjeval(a) nalogo verske vzgoje, zato bom tudi sam(a) rad(a) sodeloval(a) pri izobraževanju v veri, sebe in otroka. Ob nedeljah in zapovedanih praznikih bomo pri sveti maši, ki bo z našim sodelovanjem Bogu v čast, nam pa v veselje in v pomoč. Dragi starši! Obiskovanje verouka NI enako obiskovanju neke izvenšolske dejavnosti, čeprav je verouk tesno povezan s šolo. Verouk mladega kristjana uvaja v skrivnosti življenja Cerkve, zato ni namenjen učenju, pač pa razumevanji in poglabljanju vere, ki jo je otrok prejel od vas staršev! Brez vašega spremljanja dogajanja pri verouku (opravljanje sv. spovedi, reševanje nalog v delovnem zvezku, učenje novih molitev,…), je le-ta brezpredmeten in tako ga bo doživljal tudi vaš otrok. Zato temeljito razmislite ali boste otroka k verouku vpisali ali ne.

Želimo vam uspešno in zdravo šolsko, veroučno in pastoralno leto!

Katehetski svet Župnije Dramlje