Oznanilo tedna – 10. NEDELJA MED LETOM – 9. junij 2024

Božja Beseda: 1. ber.: 1 Mz 3,9-15;
2. ber.: 2 Kor 4,13 – 5,1; ev.: Mr 3,20-35.

»Kdor namreč uresničuje Božjo voljo, ta je moj brat, sestra in mati.« (Mr 3,35)

09.06.2024

11. NEDELJA MED LETOM   9.00 Dramlje za Vojkota Žureja

10.30  Ponikva za Ljudmilo Švigelj

– za Faniko Vrečko [JL]

–  za žive in pokojne farane [S]

Večkrat se zgodi, da v malenkostih zamuda povzroči veliko truda

Barnaba, apostol

Svetemu Barnabu priznavajo naziv apostol, čeprav ga Jezus ni poklical v zbor dvanajsterih, bil pa je eden izmed dvainsedemdesetih učencev, ki so se mu pridružili. Veljal je za izredno prikupnega moža, o katerem pravi Sveto pismo, da je bil »odličen mož in poln Svetega Duha in vere« (Apd 11, 24). Apostoli so mu upravičeno nadeli ime Barnaba, sin tolažbe, saj je bil edini, ki je sredi zmede in strahu ob dogodkih, povezanih z Jezusovim prijetjem in križanjem, ohranil mirno kri. Sam je zbiral razkropljene apostole, jih spodbujal in jim dajal pogum. O njegovi mladosti vemo le, da je bil Jud s Cipra, obiskoval je jeruzalemsko visoko šolo, poučeval ga je Gamaliel, ki se je kasneje v velikem zboru zavzel za kristjane. Bil je eden prvih kristjanov, ki so po Gospodovem vnebohodu prodali posestva in izkupiček prinesli apostolom. Barnaba je postal misijonar med pogani, še preden je Pavel začel svoja misijonska potovanja, kasneje pa je veliko misijonaril skupaj z njim. S Pavlom ga je tudi sicer vezalo iskreno prijateljstvo: bila sta sošolca, zanj se je zavzel pri apostolih in kristjanih po spreobrnjenju ter mu pomagal, da je postal največji oznanjevalec evangelija. Barnabova prva misijonska postaja je bila cvetoča krščanska skupnost v Antiohiji, v takrat tretjem največjem mestu na svetu. V času velike lakote leta 44 sta organizirala zbiranje pomoči za Cerkev v Jeruzalemu in dar osebno odnesla. Po vrnitvi v Antiohijo sta se morala Barnaba in Pavel vztrajno boriti za pravice spreobrnjenih poganov, za katere so kristjani iz judovstva zahtevali, da sprejmejo vse Mojzesove predpise. Apostolski zbor v Jeruzalemu leta 49 sta uspela prepričati, da gre za neupravičene zahteve, ki predstavljajo kratenje verske svobode. Kasneje sta se Barnaba in Pavel ločila. Barnaba se je vrnil na Ciper. Iz poročil o njegovem mučeništvu lahko sklepamo, da je umrl na Cipru. Rojaki so ga kamnali, nato pa vrgli truplo na grmado.

Goduje: 11. junija

Vir: spletna stran tednika Družina

1. Dramlje: hvala vsem, ki ste sodelovala v izpraznjenju kurilnice v kaplaniji. Čaka na še izkop za podložni beton in kletno ploščo.

1. Ponikva: hvala vsem, ki ste v župnišču sodelovali pri izdelavi podlage za polaganje parketa.

1. Romanje bolnikov na Brezje: v soboto, 15. junija bo 56. vseslovensko romanje bolnikov in ostarelih na Brezje. Omogočite domačim, ki bi želeli romati na Brezje. Ob 10.00 bo sv. maša s podelitvijo zakramenta bolniškega maziljenja.

1. Ponikva: v petek popoldne, 14. in v soboto 15. 6. bo na Ponikvi potekalo srečanje animatorjev za počitnikovanje v Ankaranu.

Priprave za Oratorij na Ponikvi potekajo ob kocu tedna po dogovoru.

1. Ministranti: župnija Ponikva: med tednom in v nedeljo, 16. 6. 2024: Miha Grosek in Tjaš Salobir. Župnija Dramlje-: 16. 6. 2024: Tilen Filej in Lucija Samec.

1. Bralci božje besede: župnija Dramlje:  Nedelja, 16. 06. Urška Korenjak,  Neža Povalej . Župnija Ponikva: po dogovoru.

1. Čiščenje: v Dramljah skrbi za čiščenje in košnjo okoli cerkve 16. 6. Zalog. Hvala za čiščenje v minulem tednu.

Na Ponikvi v maju čisti cerkev in sanitarije vas spodnji del Zagaja in zg. del Hotunja. Hvala Slatini za čiščenje v mesecu maju.

1. Razpored bogoslužja v župniji Dramlje in Ponikvi med aprilom in junijem 2024
Dogodek Dramlje/ura Ponikva/ura
Izlet ministrantov, SBP, otroškega zbora, Sobota, 22. junija Sobota, 22. junija
Dan državnosti, 25. junija Sklep pohoda po Slomškovi romarski poti ob 15.30 uri

1. Ponikva: Ankaran 2024. V prvi skupini od 1.do 6. julija je še prostih 5 mest; druga skupina od 7.- 12. je povsem zapolnjena. Za Oratorij na Ponikvi od 15. do 19. julija 2024 je še prostih 7 mest. Oratorij v Dramljah od 22. do 26. julija 2024 je še prostih:40 mest.

V  drugem terminu, od 7. do 12. julija bi potrebovali še dva sodelavca za pomoč v kuhinji in v skrbi za hišo.

Prijavnice so na razpolago tudi na spletni strani župnije Ponikva in Dramlje.

1.  Dramlje: KUD Pod Uršulo vabi na prireditev :Pesem in ples za poletni nasmeh. Sodelujejo Ženski pevski zbor Dramlje,  Mladinski pevski zbor OŠ Dramlje in Orientalska plesna skupina Sayyidah. Prireditev bo v nedeljo 16. junija ob 16:00 v OŠ Dramlje.  Lepo vabljeni!

1. Dramlje: zaključek veroučnega leta z izročitvijo veroučnih spričeval bo v nedeljo, 16. junija pri sv. maši.

1. Ponikva: v sredo, 12. 6. bo zaradi odsotnosti g. župnika pisarna zaprta.

1. Dramlje V nedeljo, 16.junija.2024 bo romanje na Kurešček. Odhod avtobusa ob 13:00 uri, iz pred župnijske cerkve v Dramljah. Cena prevoza je 12,00 €. Prijave zbira Danica Čater do zasedbe mest.

1. Verski tisk: na razpolago je nova številka Ognjišče za mesec maj, Misijonska obzorja, Prijatelj Naročnina: zamudnike prosim za poravnavo verskega tiska za tekoče leto.