MIKLAVŽEVANJE, 5.12.2017

V torek, 5.12.2017, je drameljske otroke obiskal Miklavž. Pričakali so ga v cerkvi sv. Marije Magdalene. V uvodu je otroke in njihove starše pozdravila Albina Kolar in jim prebrala zanimivo zgodbo z naslovom Miklavževi škornji. Nato pa so otroci na ves glas klicali Miklavža in končno je prišel. Spremljali so ga angelčki, na koru pa so mu dobrodošlico zapeli otroci cerkvenega pevskega zbora pod vodstvom Anje Preložnik.

Miklavž je otroke lepo nagovoril, jim povedal, da so bili letos tako pridni, da ni bilo potrebno pripeljati parkljev, skupaj so zmolili in zapeli, naročil jim je, naj ostanejo pridni, nato pa jim je še razdelil težko pričakovana darila.

Tudi letos je bilo pridnih otrok preko 110, zato je Miklavž potreboval pomočnike.
Znamke je bilo možno rezervirati pri gospe Danici Čater, piškote mu je pomagala peči gospa Dragica Dobnik, organizacija dogodka pa je v največji meri potekala pod vodstvom gospe Marije Lavbič.

Hvala vsem, tudi anonimnim pomočnikom! V Miklavževi knjigi ste vsi zapisani z zlatimi črkami!