Oratorij 2017 – 3. DAN (Zaključek)

Zadnji dan našega prvega oratorija je bil namenjen spoznavanju Marije kot Kraljice miru. Poromali smo v Marija Dobje in po poti spoznavali lepote narave. Nabirali smo listje, cvetje, kamne, storže, slamo in vse ostalo, kar je bilo zanimivega. Ustavili smo se v Jarmovcu, kjer smo bili pogoščeni z dobrotami, ki jih je pripravila gospa Zvonka Rabič. Nato je sledilo še malo hoje in končno smo bili na cilju. Ko smo se oddahnili, so bile kateheze, sledilo je kosilo, ki ga je gospa Danica pripeljala v Marija Dobje, nato pa so najmlajši ustvarjali z vsem, kar smo po poti nabrali, večji otroci pa so se igrali s šentjurskimi skavti. Dogajanje smo zaključili s sv. mašo, ki jo je daroval g. Alojz Kačičnik. Prijetno utrujeni in polni vtisov smo odšli domov. Nasvidenje prihodnje leto!