Oratorij 2019

V naši župniji je tudi letos potekal Oratorij z naslovom “Imaš moč”. Udeležilo se ga je 39 otrok in 12 animatorjev, dogajanje pa je potekalo pod taktirko naše katehistinje, s. Anje. Tudi letos je za kosilo poskrbela gospa Danica Čater, nekaj misli o Oratoriju pa je takole strnila animatorka Lucija:

Zjutraj ob 8:30 so začeli prihajati otroci. Da jim ni bilo dolgčas smo se animatorji z njimi igrali razne igre. Ob 9:00 je sledil dvig zastave. Vsak dan je zastavo dvignila druga skupina, ob dvigovanju zastave pa smo zapeli himno. Sledila je zgodba o Petru Klepcu, ki so jo zaigrali pomočniki animatorjev. Po zgodbi so si otroci poljubno izbrali na katero delavnico bodo šli. Imeli smo različne delavnice; športno delavnico, izdelovanje rož, nakita, živali, vaz in znanstveno delavnico. Otroci so vsak dan bili na drugačni delavnici. Po delavnicah je sledilo kosilo, zatem pa nekaj prostega časa. Medtem so animatorji pripravljali velike igre. Na velikih igrah so otroci na različnih postajah preizkušali svoje spretnosti, pomembno pa je bilo, da so tudi skupinsko sodelovali. Imeli smo tudi vodne igre, kjer so se otroci spuščali po drči in se obmetavali z baloni, pri tem pa so se zelo zabavali. Na koncu vodnih iger smo obiskali še gasilce, ki so nas prijazno sprejeli in nam razkazali gasilski dom. Zadnji dan smo zaključili s pohodom na kmetijo Korenjak, kjer so si otroci lahko ogledali živali in stroje.  Ko smo se vrnili s pohoda smo še zapeli himno in se poslovili – do naslednjega leta.