Oznanilo tedna 48

1. ADVENTNA Nedelja

nedelja Karitas

              27. november 2022   48/22

Božja Beseda: 1. ber.: Iz 2,1-5;
2. ber.: Rim 13,11-14; ev.: Mt 24,37-44.
Ob uri, ko ne pričakujete,
bo prišel Sin človekov

                            (Mt 24,44).

Frančišek Ksaverij, duhovnik

 

Frančišek je bil rojen 7. aprila 1506 na gradu Javier, Navarra v Španiji kot najmlajši od petih otrok. V mladosti je v njem prevladoval viteški duh in častihlepje. Z devetnajstimi leti se je odpravil na študij v Pariz. Po enajstih letih se je srečal s sv. Ignacijem Lojolskim in postal nov človek. Skupaj s še štirimi drugimi tovariši so naredili slovesne zaobljube, da bodo služili Bogu v uboštvu in čistosti kot misijonarji. Leta 1537 je bil posvečen v duhovnika. Kratek čas je deloval v Bologni, kasneje pa je v Rimu pomagal sv. Ignaciju pri ustanavljanju Družbe Jezusove. Ves čas si je močno želel oditi v misijone; želja se mu je uresničila, ko ga je sv. Ignacij namesto bolnega sobrata poslal v Indijo. Ladja je 6. maja 1542 naposled le pristala v Goi, kjer je začel svoje uspešno in požrtvovalno misijonsko delo. Njegove metode so bile za tisti čas nekaj prav posebnega in enkratnega. Na jugovzhodu Indije je nekoč v enem samem mesecu krstil okoli deset tisoč. Deloval je v Madrasu (Čenaju) v Indiji, nato v Malaki (Malezija), na Moluških otokih, Japonskem in Kitajskem in se vrnil v Indijo. Ustanavljal je misijonske postaje, ki naj bi delovale tudi po njegovem odhodu. Vedno se je najprej naučil jezika dežele, kamor je šel, se zanimal za njihove običaje in se temeljito seznanil s tamkajšnjimi razmerami. Domačine je pritegnil za svoje pomočnike, ki so šli tja, kamor sam ni mogel. Doživljal je uspehe, pa tudi neuspehe in na koncu osamljen, razočaran in brez zakramentov za umirajoče umrl na otoku Sancian 3. decembra 1552 na Sancianu pri Kantonu na Kitajskem.

Goduje: 3. decembra.

spletna stran tednika Družina

   Ob nedeljah vabljeni:

ob 9.00h sv. maša v Dramljah

ob 10.30h na Ponikvi

Nedeljska sv. maša je tudi v soboto zvečer na Ponikvi ob 18h.

 

V ponedeljek, 5. decembra bo ob 18.00 uri v župnijski cerkvi praznovanje prihoda sv. Miklavža. Več preberi v dodatnih oznanilih.

 

***************************

  Dosegljivost na telefon:

– hišni: 03/748-20-25 ali

– GSM  041/625-703

– spletna stran: http://zupnija-ponikva.rkc.si/

 

 

 

 

Dodatna oznanila za župnijo Ponikva in Dramlje

 1. adventna nedelja – Karitas – 27. 11. 2022 št. 48

 

 1. Zahvala: Hvala vsem za pripravo srečanja sodelavcev Karitas v sredo, 23. novembra. Hvala gospodinjam za pripravo pogostitve in za razdelitev pripravljenih dobrin. Hvala tehničnemu osebju za postavitev in pospravljanje šotora, postrežbo romarjem in vsem za pospravljanje prireditvenega prostora. Posebno zahvalo je tudi poslala Slovenska Karitas za odlično pripravljeno srečanje. Lahko smo ponosni.

 

 1. Adventni venci. V soboto, 26. 11 in v nedeljo, 27. 11.2022 bo pri sv. maši na Ponikvi in v Dramljah blagoslov adventnih vencev in adventnih znamenj. Naj bodo v središču n družinske molitve. Uporabite adventni koledar.

 

 1. Slomškovo bralno priznanje /SBP/: Potekalo bo dvakrat na mesec, v sobot ob 9.00 uri, po eno uro pod vodstvom mentorice Irene Zevnik. Lepo vabljeni vsi stari in novi člani.

 

 1. V decembru bo obisk bolnikov v četrtek, 1. v Dramljah in v petek, 2. decembra. Na Ponikvi. Prijavite bolne in ostarele za prejem zakramentov na domu, ki še ne prejemajo zakramentov na prvi četrtek in prvi petek ob božičnem prazniku..

 

 1. Ponikva: V soboto 3. 12. 2022 bo v župnijski cerkvi na Ponikva po večerni sv. maši predstavitev misijonskega projekta Kenija 2022. Nekaj mladih prostovoljcev programa POTA, ki deluje pod okriljem Katoliške mladine, je letos poleti odšlo v Kenijo. Tam so s prostovoljnim delom in zbranimi sredstvi župnije Ponikva pomagali tamkajšnjim ljudem.

 

 1. Dramlje: V torek, 29. 11. 2022 bo ob 18.30 uri 1. redna seja ŽGS in Ključarjev v novi sestavi.

 

 1. Ministranti:

Župnija Ponikva: Filip in Zala Pevec

Župnija Dramlje: Pia in Eva Seničar

 

 1. Bralci božje besede: Župnija Dramlje: v nedeljo, 27.11.2022 Teja Gorjup in Petra Korenjak, v nedeljo, 4. 12. 2022 Branko Marot in Nataša Seničar

Župnija Ponikva: po dogovoru.

 

 1. Čiščenje: V Dramljah cerkev čistijo, krasijo in po potrebi kosijo okoli cerkve farani iz vasi Pletovarje. Čistilkam in urejevalcem okolice cerkve v minulem tednu najlepša hvala.

Na Ponikvi v mesecu decembru čistijo, krasijo cerkev in skrbijo za čistočo v župnišču in skupnih sanitarijah farani in faranke iz Uniš in Zg. Selc.

Faranom in farankam v novembru iz Okroga in Ponkvice hvala za skrb in urejenost cerkve in vsem, ki ste sodelovali pri generalnem čiščenju..

 

 1. Pevske vaje: Ob petkih ima otroški pevski zbor župnije Ponikva ob 17.00 uri pevske vaje. Tudi odrasli pevci, stari in novi vabljeni k ponovni poživitvi zbora.

 

 1. Miklavževanje na Ponikvi: V ponedeljek, 5. decembra bo ob 18.00 uri v župnijski cerkvi praznovanje prihoda sv. Miklavža. Miklavževa znamka stane 12,00 €. Znamko bo moč dobiti v soboto, 26. 11 in v nedeljo, 27. 11.2022 po sveti maši v župnišču. V ponedeljek, 28. in v torek, 29. 11.2022 pa med 16.00 in 17.00 uro. Po tem datumu ne bo več na voljo.

 

 1. Manjša sveča, za sočloveka sreča

Z nakupom posebne sveče Karitas in/ali papirnate lučke skrbite za okolje, darujete za dobrodelne programe in ohranjate spomin na vaše rajne. Sveče Karitas in simbolne svečke bodo na voljo zadaj ob vhodu v cerkev. Zanje prispevate določen prostovoljni dar. Minljive sveče in cvetje naj zamenja naš dar za ljudi, ki so potrebni naše pomoči.

 

 1. koncert: 11. Miklavžev dobrodelni koncert. Leto ne naokoli in ponovno nas je doletela čast, da vas lahko povabimo na naš tradicionalni 11. Miklavžev dobrodelni koncert. Po treh letih ponovno v živo v Športno dvorano Vrbanska na Vrbanski 30 v Mariboru. Koncert prirejamo v četrtek, 1. decembra 2022, ob 18.00. Letos bodo, poleg učencev, dijakov in učiteljev Zavoda Antona Martina Slomška, gostili Modrijane. Kot vsa leta poprej, bodo sredstva namenjena za otroke in dijake iz socialno šibkih družin, zato bodo veseli vsakršnega daru in nakupa vstopnice. Le te pa so v prodaji v Slomškovi knjigarni Maribor in na blagajni restavracije Skalina na Vrbanski 30 v Mariboru. P.S.: Tudi Sv. Miklavž je potrdil udeležbo na koncertu! Vljudno vabljeni,

 

 1. Tisk: Prispela je nova številka Družine, Ognjišče za mesec November, Družinska pratika za leto 2023, stane 6,90 €; Marijanski koledar 2023, stane 3,00 €; Vincencijev koledar-prostovoljni dar, Adventni koledar, Mohorjeve knjige.
 

 

Oznanila

ŽUPNIJA SV. MARTINA NA PONIKVI IN ŽUPNIJE SV. M. MAGDALENE V DRAMLJAH

48/22

 

 

Nedelja

 

27.11.2022

1. ADVENTNA NEDELJA

 

nedelja KARITAS

    9.00 Dramlje za Stanislava Horvata

          – za  Ivana, Anastazijo, brate in                

              sestre Čibarić [S]

10.30 Ponikva za žive in pokojne farane

Ponedeljek

 

28.11.2022

Katarina Labouré, redovnica, vidkinja 15.00 Dramlje pogrebna maša in pogreb

          Marije Kopinšek p. d.

          Ravnišekove Micke

18.00 Ponikva za Franca Mastena

       –  za  Jožeta in Frančiško Šibal [S]

Torek

 

29.11.2022

Saturnin, mučenec 18.00 Dramlje za Terezijo Zdolšek, brate in sestre

       –  za  Jurija Golčmana [S]

Sreda

 

30.11.2022

Andrej, apostol   8.00 Ponikva za Ivanko Golež

       –  za Rudolfa Križnika [S]

Četrtek

 

01.12.2022

Karel de Foucauld, redovnik

 

čet. pred 1. petkom

17.00 Dramlje molitvena ura

18.00 Dramlje za Štefko Lavbič in sorodnike

       –  za  Nežo Slemenšek [S]

Petek

 

02.12.2022

Bibijana (Vivijana), mučenka

 

prvi petek

17.00 Ponikva molitvena ura z blagoslovom 

18.00 Ponikva za Jožeta Štora

       –  za Francija Košaka[S]

Sobota

 

03.12.2022

Frančišek Ksaverij, duh.

 

prva sobota

18.00 Ponikva za Marijo in Jurija Pilpaher

– Ana Smodej  [S]

Nedelja

 

04.12.2022

2. ADVENTNA NEDELJA, sv. Barbara, muč.   9.00 Dramlje za žive in pokojne farane

        – za Ignaca Cimermana in  starše[S]

10.30 Ponikva Darjo Filipšek          

Razlaga: oznaka [S] – mašo isti dan opravi g. dr. Miran Sajovic, na Ponikvi omenimo spomin;
oznaka [S ] – maša ne bo oprav­ljena tisti dan, pri maši na Ponikvi bo omenjen spomin.

Pesem grešnika k Devici Mariji, pribežališču grešnikov:    9. S svojim Sinom, ljuba Mati, /
spravi mene grešnika, / da mi hoče gnado dati, / prosi Duha Svetega. A.M. Slomšek