Oznanilo tedna 24 – MT – 10. nedelja med letom

11. junija 2023          24/2023

Božja Beseda: 1. ber.: Oz 6,3-6; 2. ber.: Rim 4,18-25; ev.:  Mt 9,9-13
Jezus je zagledal moža, imenovanega Matej, ki je sedel pri mitnici, in mu je rekel:

»Hôdi za menoj!«

(Mt 9,9)

Sv. Adelajda, redovnica

Alejda ali Adelajda, svetnica cistercijanskega reda, se je rodila leta 1215 v Schaerbeeku blizu mesta Bruselj. Bila je izredno ljubka in nadarjena deklica. S sedmimi leti so jo starši dali v pouk in vzgojo v samostan cistercijank La Cambre (Mariae Kammern, Pennebeck) pri Bruslju, kjer je zelo napredovala v znanju in krepostih, zlasti v ljubezni do Boga. Bila je ljubezniva do sester, prizadevna pri delu in je rada molila.

V tem samostanu je postala redovnica cistercijanka. Jezus jo je izbral za svojo trpečo nevesto. V posebnem videnju je spoznala svoje prihodnje trpljenje. Z dvaindvajsetimi leti je zbolela za gobavostjo, zato je v velikem trpljenju stalno živela v celici ob cerkvi samotarsko življenje kot rekluza, ločena od sosester. Največja bolečina zanjo je bila, da se ni mogla skupaj s sosestrami udeleževati kornih molitev in mašne daritve ter sv. obhajila. Svojo strašno bolezen je sprejela popolnoma vdano. Proti koncu življenja je zaradi gobavosti tudi oslepela. Gobavost jo je razjedla po vsem telesu, da je postalo ena sama gnojna rana. Svoje strahotne bolečine je darovala za spreobrnjenje grešnikov, za Cerkev in za duše v vicah. Zadnje leto njenega življenja je bilo trpljenje posebno hudo. Čim bolj je trpelo njeno telo, tem bolj je njena duša črpala veselje iz Odrešenikovih ran. Umrla je 11. junija 1250. Spadala je k cistercijanskemu ženskemu gibanju trinajstega stoletja.

Goduje: 12. junija.

spletna stran mesečnika Ognjišče

ob 9.00h sv. maša v Dramljah; ob 10.30h na Ponikvi. Nedeljska sv. maša je tudi v soboto zvečer na Ponikvi ob 19h.

**************************************

Jožef Planinc, župniki: -GSM  041/625-703 – E naslov: zupnija.ponikva@rkc.si

jozef.planinc@siol.net

spletna stran:

Ponikva: http://zupnija-ponikva.rkc.si/

Dramlje: https://zupnijadramlje.si

ŽUPNIJA DRAMLJE: – NKB Mb

ŽUPNIJA PONIKVA: – NKB Mb

1. nedelja med letom – 11. 6. 2023 št. 24

1. 1. Darovanje: V nedeljo, 4.junija ste v v Dramljah za cerkev v Marija Dobju darovali 1.050,20€. Na Ponikvi za prenovo župnišča 871,50€. Hvala vsem darovalcem.

1. Zaključek verouka na Ponikvi: v nedeljo, 4. junija so veroučenci prejeli veroučna spričevala ob zaključku veroučnega leta. Hvala vsem štirim katehetinjam za pomoč pri župnijski katehezi.

V Dramljah bo s. Anja razdelila spričevala med tednom, ostali jih prejmejo pri zahvalni maši v nedeljo, 18. junija. .

1. 3. Počitnice malo drugače – Ankaran 2023. Obe skupini sta polno zasedeni, prijav ne sprejemamo več. Prijavljeni konec junija prejmejo še posebna navodila.

Za oratorij zbiramo prijave samo še do ponedeljka, 12. junija. Oratorij bo potekal med 26. in 30. junijem. V Dramljah se za oratorij zbirajo prijave pri gospe Danici.

1. Mednarodna kolesarska dirka po Sloveniji., Tudi letos bo potekala v sredo, 14. junija kolesarska dirka skozi Ponikvo. Kolesarji bodo vozili skozi Ponikvo med14.30 in 15.00 uro. Pozdravimo junake na kolesih. Izobesimo zastave.

1. Ministranti med tednom in v nedeljo, 18.6. v župniji Ponikva: Filip in Tilen Madžarič. Župnija Dramlje: Ana Korenjak in Gašper Hriberšek

1. Bralci božje besede: župnija Dramlje: 18.6.2023 Ana Korenjak in Slavica Gorenak. Ponikva: po dogovoru.

1. Čiščenje in košnja okoli cerkve: vas Šedina in Vodule. Hvala vsem za čiščenje in košnjo v minulem tednu.

Na Ponikvi: v juniju vas Spodnji del Hotunja. Hvala za čiščenje v mesecu maju. Hvala skupini žena in fantov, ki je v petek, 9. junija očistila župnišče za sobotno in nedeljsko praznovanja.

Košnja na Ponikvi: G. Janko Šibal se zahvaljuje vsem, ki ste se priglasili za pomoč pri košnji. Za  košnjo se z njim dogovarjajte.

1. Marija Dobje: Ob nastopu stabilnejšega lepega in suhega vremena se bodo pričela dela na strehi cerkvi v Marija Dobju. V naši režiji bo odvoz stare opeke in ostali material iz strehe.

1. Prenova župnišča na Ponikvi: Minuli teden so zidarji z grobim ometom ometli stene in strop v veži. Imamo pa težave z električarjem.

1. 10. Izlet otroških župnijskih sodelavcev: V soboto, 24. junija vabljeni otroci otroškega pevskega zbora, ministranti in bralci SBP z obeh župnij na skupni izlet v Ankaran in Hrastovlje. Prijave oddajte do ponedeljka 12. junija. V soboto, 24. junija ne bo redne večerne sv. maše.

1. Radijski prenos. V nedeljo, 30. julija bo iz cerkve sv. Martina na Ponikvi ob 10.00 uri radijski prenos svete maše. Zato bo v Dramljah sveta maša že ob 8.30 uri. V soboto 29.7. ne bo na Ponikvi večerne svete maše.

1. Romanje na Kurešček: v nedeljo, 18. junija bo v župniji Dramlje popoldansko romanje na Kurešček. Prijave se zbirajo pri gospe Danici.

1. Verski tisk: Na razpolago je nova številka Družine, Ognjišče, Misijonska obzorja, Prijatelj. Pri reviji Ognjišče je še 17 neporavnanih naročnin.

11.06.2023

10. NEDELJA MED LETOM   8.30 Dramlje – telovska procesija

–  za Starše Arh obl. in sorodnike

10.30 Ponikva za rod. Planinc in Glas