Prvo sv. obhajilo, 6.6.2021

V nedeljo 06. junija 2021 je 15 tretješolcev prvič prejelo Jezusa v svoje srce. Na ta dogodek so se s pomočjo katehistinje Petre pripravljali tako otroci kot starši. Pred tem so se zbirali k devetdnevnici, v času katere so prvoobhajanci opravili tudi 1. sv. spoved. Slovesnost so polepšali pevci cerkvenega otroškega pevskega zbora pod vodstvom ge. Anje. Zaradi ukrepov NIJZ-ja so bili v cerkvi le prvoobhajanci in njihovi bližnji sorodniki, ostali so lahko sv. mašo spremljali pred cerkvijo s pomočjo TV zaslona, ki so ga  priskrbeli v podjetju Etra d.o.o., za kar se jim najlepše zahvaljujemo. Ob koncu so se otroci in starši zahvalili katehistinji Petri, g. župniku Niku, ge. Ireni, ki je otroke spremljala k verouku in nazaj v šolo ter g. Branku, ki je bdel nad vso organizacijo slovesnosti. (Nataša Seničar)