Sv. birma, 12.6.2021

Sobota, 12. 6.2021, je bila v Dramljah praznična. Še bolj kot običajno smo občutili prisotnost Sv. Duha, kajti zakrament sv. birme je po rokah dekana, g. Tadeja Linasija, prejelo 24 mladih ljudi. Starši smo bili nanje zelo ponosni, predvsem pa smo bili hvaležni, da smo jih pred 14. leti dobili kot najvrednejše darilo. V življenju so in še bodo srečali veliko ljudi, ki jih bodo bolj ali manj nagovorili. Velik pečat bo gotovo pustila katehistinja, s. Ania, ki jih je nekaj let spremljala pri verouku in jih pripravljala na prejem sv. birme. Z veseljem se bodo spominjali vseh skupnih trenutkov, ki so jih doživeli pri urah verouka in na duhovnih pripravah.  Hvala g. župniku za duhovno spremstvo, hvala cerkvenemu pevskemu zboru, ki je zaradi »korona razmer« polepšal obe svečanosti. Hvala Mojci Golež in podjetju Etra za tehnično pomoč pri prenosu maše izven cerkve. Vsi imenovani in tudi neimenovani dobrotniki so najlepši zgled, da Sveti Duh deluje in po naših rokah ustvarja lepši svet.  Želimo, da bi bil ta zgled tako močan, da bodo letošnji birmanci tudi sami z veseljem postali aktivni člani Cerkve in naše župnije ter predvsem veseli velikonočni kristjani. (Mojca Bobnar)