ZAHVALA – Praznik svete birme in prvega svetega obhajila 2023

V nedeljo 21. maja smo imeli slovesnost prvega svetega obhajila. Zakrament je prejelo 13 otrok tretjega razreda. V tem slovesnem dogodku so sodelovali starši prvoobhajancev, prvoobhajanci in katehetinja, ki je otroke lepo pripravila na slavni dogodek. Še posebno pa se je izkazal novoustanovljeni mladinski cerkveni zbor s petjem in igranjem na različne inštrumente. Prvoobhajanci:  Jezus je prišel v vas in postali ste njegovi prijatelji.

Preko zakramentov kristjani rastemo in se potrjujemo v veri. Zato je bila pri nas v soboto 27. Maja slovesnost svete birme. Zakrament je podelil naš dekan gospod Damjan Ratajc v sodelovanju z domačim župnikom. Bilo je zelo slovesno in veličastno, saj je kar 25 otrok prejelo zakrament sv. birme. Ponovno so bili potrjeni v svetem Duhu in s tem prestopili v cerkveno polnoletnost. Prosimo Boga , da bi darovi svetega duha navdihnili in utrdili te otroke v veri.